!-->

Naleśniki przepis na ciasto – najlepszy, najprostszy

Przepisy kulinarne naleśniki przepis na ciasto

“Naleśniki przepis na ciasto” to jedna z najpopularniejszych fraz w sieci, wpisywana przez początkujących adeptów sztuki kulinarnej. Dziś podzielimy się z Tobą naszym przepisem na nie – sprawdzonym od lat, najlepszym i najprostszym.

Kochają je dzieci i dorośli. Kochamy je również my – przede wszystkim za uniwersalność. Można je jeść w wersji słodkiej i wytrawnej. Nadziewać w dowolny sposób lub tylko oprószyć cukrem pudrem. Mowa oczywiście o ponadczasowym przysmaku, który świetnie sprawdzi się od śniadania, przez obiad, po kolację.

naleśniki przepis na ciasto

Naleśniki przepis na ciasto

Składniki:

Kup najlepszej jakości produkty do przygotowania naleśników

Przygotowanie:

Masło roztop w rondelku i ostudź. Mąkę przesiej do miski i dolewaj do niej mleko, cały czas ucierając lub miksując na wolnych obrotach. Dodaj jajka, wciąż ucierając lub miksując, a następnie wodę i roztopione masło – dalej ucierając lub miksują. Dodaj szczyptę soli, przemieszaj. Odstaw ciasto na min. 1 h. Po tym czasie smaż naleśniki na rozgrzanym oleju.

naleśniki przepis na ciasto

Z czym podawać naleśniki?

W wyborze dodatków do naleśników ogranicza Cię wyłącznie wyobraźnia. W wersji na słodko możesz podać je np. z:

Z kolei w wersji wytrawnej, np. z:

Jakiegokolwiek nadzienia nie wybierzesz, jesteśmy przekonani, że naleśniki przygotowane według naszego przepisu, będą smakowały Tobie i Twoim najbliższym.

naleśniki przepis na ciasto

Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *