!-->

Wieczorkowscy – manufaktura mięs, wędlin i garmażerii

Rolnicy i Wytwórcy wieczorkowscy

Wieczorkowscy to niewielka manufaktura specjalizująca się w wytwarzaniu mięs, wędlin i produktów garmażeryjnych. Istnieje od ponad 70 lat i obecnie jest prowadzony przez trzecie już pokolenie rodziny Wieczorkowskich. Klienci upodobali sobie te rzemieślnicze wyroby przede wszystkim ze względu na ich standardowo wysoką jakość i wyjątkowy smak – znany z tradycyjnych polskich stołów.

wieczorkowscy

Zakład produkcyjny rozpoczął swoją działalność w 1947 r. w Karczewie – polskiej kolebce rzemieślniczego wyrobu mięs i wędlin, skąd pochodzi rodzina Wieczorkowskich.

Karczew to niewielka miejscowość w powiecie otwockim, położona na południowy wschód od Warszawy. W czasie II wojny światowej miejscowość, nazywana żartobliwie w gwarze okupacyjnej “Prosiakowem”, była główną bazą zaopatrzenia Warszawy w mięso i wyroby mięsne. 

Od 1972 roku zakład Wieczorkowscy znajduje się w Otwocku.

Wirtualny targ pełen nieprzypadkowych wytwórców naturalnej żywności

Wytwórcy obecni na wirtualnym targu prawdziwego jedzenia LokalnyRolnik.pl wybierani są w nieprzypadkowy sposób. Muszą spełnić szereg warunków związanych m.in. z czystą etykietą produktów, dobrostanem zwierząt hodowlanych, naturalnymi sposobami uprawiania warzyw i owoców. Dzieje się tak dlatego, ponieważ chcemy mieć pewność, że to, co oferowane jest na naszym targu cechuje się najwyższą jakością, jest świeże, naturalne i zdrowe. Odwiedzamy naszych dostawców, by poznać ich codzienną pracę “od kuchni”, zaprzyjaźnić się z nimi i sprawdzić, jak wygląda proces produkcji jedzenia, które trafia później na Wasze i nasze stoły. Nie inaczej sprawa ma się w przypadku manufaktury Wieczorkowscy, o której w dalszej części opowiada sam właściciel – Pan Michał Wieczorkowski.

Poznaj historie innych wytwórców Lokalnego Rolnika

wieczorkowscy

Jaka jest historia powstania manufaktury Wieczorkowscy?

„W 1947 r. działalność rozpoczął dziadek Stanisław Wieczorkowski. Po roku został zmuszony do zamknięcia zakładu przez władze ówczesnej Polski – był to okres upaństwowienia działalności prywatnych. Stanisław Wieczorkowski nie zrezygnował jednak ze swojego fachu i w tym okresie zatrudnił się jako kierownik zakładów mięsnych w Górze Kalwarii. 

W 1972 r. nastąpiło poluzowanie obostrzeń w kraju. Wtedy też Stanisław Wieczorkowski dołączył jako wspólnik do zakładu przetwórstwa mięsnego w Otwocku. Niedługo po tym został jedynym właścicielem, prowadząc działalność wspólnie z żoną Danutą. Babcia Danuta Wieczorkowska była szefową pierwszego sklepu firmowego, słynnej w Otwocku >>Zielonej Budki<< – znanej lokalnej społeczności przede wszystkim ze znakomitych podrobów mięsnych: salcesonów, kaszanek i pasztetowych. 

W 1980 r. do firmy w Otwocku dołączył syn Stanisława – Tadeusz Wieczorkowski. Od 1994 r. w działalność zaangażowała się również jego żona Elżbieta. Jestem przedstawicielem najmłodszego pokolenia Wieczorkowskich. Od 2003 roku zaangażowałem się w działalność rodzinnej firmy, rozszerzając jej profil o manufakturę garmażeryjną

Zarówno babcia, jak i mama miały wyjątkowe zdolności kulinarne. Uwielbiały gotować i słynęły z ogromnej gościnności. Postanowiłem podtrzymać rodzinną tradycję i receptury, przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Oferowane przez nas menu to przede wszystkim kuchnia polska, której podstawę stanowią pilnie strzeżone przepisy rodzinne. Obecnie Wieczorkowscy to manufaktura mięs, wędlin i garmażerii” – opowiada Pan Michał.  

Jak wygląda Wasza codzienność w manufakturze Wieczorkowscy?

“Firma to całe nasze życie. Obowiązki związane z jej prowadzeniem nadają rytm każdemu dniu.

Zakład otwieramy o 5:00. To przede wszystkim czas na przyjęcie dostaw i dopilnowanie jakości surowca, skompletowanie zamówień dla Klientów bezpośrednich oraz współpracujących z nami sklepów czy kucharzy i zaopatrzenie naszych firmowych sklepów w Otwocku oraz w Falenicy.

Rodzinna manufaktura to tradycja, dbałość o najmniejszy szczegół i osobiste zaangażowanie w codzienną pracę. Każdego dnia czynnie uczestniczymy w cyklu produkcyjnym, osobiście nadzorując jakość i doglądając kolejnych etapów realizacji. Zarówno w zakładzie mięsnym, jak i w kuchni, gdzie powstają przysmaki garmażeryjne.

Niektóre receptury utrzymujemy w ścisłej rodzinnej tajemnicy, stąd np. tatara osobiście, co rano, doprawia tata lub ja – tak by zachować smak znany od lat.

Podobnie, jak kiedyś dziadek, tak teraz tata – Tadeusz Wieczorkowski – zaangażowany jest działalność cechu Wędliniarzy i Rzeźników miasta stołecznego Warszawy, więc jego codzienne obowiązki są również związane z pełnioną funkcją przewodniczącego.

Ostatnie czynności wykonujemy pod wieczór, doglądając, czy temperatura w chłodniach jest odpowiednia, bądź uruchamiając piece na noce wolne pieczenie, np. boczków czy pasztetów” – mówi Pan Michał.

Jaki jest asortyment manufaktury Wieczorkowscy? Na czym polega wyjątkowość Waszych produktów?

“Zajmujemy się rzemieślniczym wyrobem mięs, wędlin i garmażerii. Wyróżnia nas tradycja oraz unikalne receptury przekazywane z pokolenia na pokolenie. Oferujemy najwyższej jakości produkty tworzone z pasji do smaku. 

Nasz asortyment to mięso, wędliny i garmażeria, w tym dania gotowe (również bezmięsne). Wszystkie produkty są wytwarzane ręcznie, w sposób rzemieślniczy. 

Mięso pochodzi od niewielkich, lokalnych hodowców. W składniki potrzebne do produkcji zaopatrujemy się wyłącznie u sprawdzonych dostawców. Do produkcji stosujemy własne mieszanki przypraw, które mielimy na miejscu według tradycyjnych receptur.

Wytwarzamy takie produkty, jakie sami chcemy jeść, dlatego przywiązujemy tak dużą wagę do najwyższej jakość składników i sposobu wyrabiania. Stosujemy receptury kultywowane w rodzinie od pokoleń – wszystkie charakteryzują się bardzo wyraźnym smakiem.

Flagowe produkty to na pewno: tatar z grubo mielonym pieprzem, kiełbasa biała z majerankiem, kiszka ziemniaczana, nóżki w galarecie czy pierogi z mięsem wołowym, bądź na słodko, z serem ze Strzałkowa. Nasze produkty wyrabiamy ręcznie, z ogromną starannością i w niewielkich partiach” – dodaje Pan Michał.

wieczorkowscy

Dlaczego warto wybierać Wasze produkty?

“Nasze produkty to gwarancja jakości i sprawdzonych, rodzinnych receptur. Kultywujemy tradycję przekazywaną z pokolenia na pokolenie, stawiając przede wszystkim na tradycyjne produkty. Jednak nie stoimy w miejscu i wciąż się rozwijamy, rozszerzając naszą ofertę m.in. o wyroby bezglutenowe czy bezmięsne – których coraz częściej poszukują nasi Klienci.

Największą radością i motywacją do dalszego działania jest zadowolenie Klientów. To ich opinia i zaufanie, gdy sięgają po nasze produkty, liczą się najbardziej. Cieszymy się, gdy nasze wyroby towarzyszą im przy codziennych posiłkach, spotkaniach rodzinnych czy świętach. To naprawdę wyjątkowe.

Prowadząc firmę rodzinną, czujemy szczególną odpowiedzialność, by – pomimo niezwykłej dynamiki otaczającej nas rzeczywistości – utrzymywać tradycję rzemieślniczą rodziny Wieczorkowskich na niezmiennie najwyższym poziomie.

Bardzo uważnie słuchamy Klientów, tak by każdego dnia móc jak najlepiej sprostać ich potrzebom i oczekiwaniom. Dziękujemy za zaufanie i serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników tradycyjnych smaków” – mówi Pan Michał.

wieczorkowscy

Zostań dostawcą na LokalnyRolnik.pl

„Lokalny Rolnik to społeczność, która świadomie wybiera konsumowane produkty, docenia naturalny smak i zwraca dużą uwagę na jakość kupowanych wyrobów. Nasza rodzina korzysta z Lokalnego Rolnika, jako Klient i ogromnie sobie chwalimy ten koncept. Z ogromnym zaszczytem dołączyliśmy do grona rzemieślników, którzy mają przyjemność dostarczać swoje produkty innym, ceniącym – tak jak my – jakość i tradycję rzemiosła spożywczego. Formuła zamówień on-line oraz dostaw pod wskazany adres dodatkowo skraca dystans i sprawia, że lokalność przestaje mieć granice, nabierając nowego nowoczesnego wymiaru, co nas bardzo cieszy” – komentuje Pan Michał. Jeśli tak samo, jak manufaktura Wieczorkowscy, chciałbyś dołączyć do dostawców Lokalnego Rolnika i razem z nami szerzyć dobre praktyki na temat świadomego oraz zdrowego żywienia, już niebawem Twoje produkty mogą zagościć na talerzach osób spragnionych naturalnych, prawdziwych smaków, bez dodatku chemii i wspomagaczy. Wypełnij formularz kontaktowy. Skontaktujemy się z Tobą w sprawie szczegółów naszej współpracy. Wspólnie możemy zrobić wiele dobrego!

Dołącz do nas, jako dostawca Lokalnego Rolnika

sezonownik lokalnyrolnik,pl

Trafiłeś tu zapewne wpisując w wyszukiwarkę frazę “Wieczorkowscy”, czytając nasz newsletter, śledząc nas na Facebooku lub będąc stałym gościem na naszym blogu. Jakkolwiek się to nie stało, bardzo się cieszymy, że jesteś i zachęcamy do zakupów na naszym wirtualnym targu prawdziwego jedzenia.
Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *