!-->

Rodzinna wytwórnia makaronów – Fabijańscy – historia wytwórcy

Rolnicy i Wytwórcy

Jelenia Góra, skąd pochodzi Rodzinna wytwórnia makaronów – Fabijańscy, ma naprawdę wielkie powody do dumy i zadowolenia. Przedsiębiorstwo istnieje zaledwie 3 lata, ale zaangażowanie, staranność i dbałość o każdy szczegół, pozwoliły państwu Fabijańskim stworzyć szeroką gamę znakomitych wyrobów opatrzonych certyfikatem ekologicznym i uznaniem klientów, jak również dołączyć do sieci Dziedzictwo Kulinarne Dolny Śląsk. Przeczytajcie, jak do tego doszło.

Historia powstania Rodzinnej wytwórni makaronów – Fabijańscy pokazuje, że nic nie dzieję się bez przyczyny. Pracujemy, planujemy, dążymy do ściśle określonych celów, tymczasem koleje losu kierują nasze działania na inne tory. Jak wspomina pan Jarosław Fabijański, o powstaniu wytwórni makaronów zadecydowały przede wszystkim dwa zdarzenia. – Po kilkunastu latach pracy przy komputerze, w firmie informatycznej, doszedłem do wniosku, że praca ta przestała mnie fascynować. Zrozumiałem, że chcę robić coś dla ludzi, tworzyć coś, co będzie dla nich przydatne i korzystne. – Pasją założyciela przedsiębiorstwa od zawsze było dobre jedzenie. Niedziwne więc jest, iż postanowił zaangażować się w wytwarzanie wysokiej jakości makaronów.

Jednocześnie państwo Fabijańscy latami borykali się z chorobą córki. Finalnie okazało się, że jej źródłem były uczulenia i nietolerancja pokarmowa na rozmaite artykuły spożywcze. – Zaczęliśmy inaczej się odżywiać, testowaliśmy produkty. Przyszła kolej na próby makaronów dostępnych wówczas na rynku. Okazało się, że niewiele z nich prezentuje dobrą jakość.  Jarosław Fabijański zaczął więc tworzyć przedsiębiorstwo z potrzeby ducha i ciała. Po kilkunastu miesiącach przygotowań i zmagania się z technologią produkcji, rodzinna firma rozpoczęła wytwarzać makarony.

Sprawdź ofertę makaronów od Wytwórców

Bogactwo różnorodności

Jako pierwszy powstał makaron orkiszowy pełnoziarnisty, następne miesiące przyniosły wprowadzenie do produkcji makaronów: gryczanego pełnoziarnistego, ryżowego białego, ryżowego pełnoziarnistego, żytniego jasnego oraz żytniego pełnoziarnistego. Niedawno dołączyły do asortymentu makaron z kukurydzy oraz komosy ryżowej, znanej również pod nazwą Quinoa. Makaron wytwarzany jest w 100 % z ekologicznych mąk i żywej wody źródlanej Kapellanka, której źródło znajduje się wśród czystych pól i łąk Gór Kaczawskich. Rodzinna wytwórnia makaronów – Fabijańscy dodała również do swojej oferty na platformie LokalnyRolnik.pl kilka rodzajów doskonałych ekologicznych mąk. Jest więc w czym wybierać.

Produkty z certyfikatem

Zarówno makarony, jak i mąki od państwa Fabijańskich, posiadają gwarancję absolutnej naturalności, co oznacza, że produkty są wolne od jakichkolwiek skażeń chemicznych bądź modyfikacji genetycznych. Ten stan rzeczy potwierdza certyfikat eko, który standardowo musi być odnawiany co rok. Na polskim rynku funkcjonuje kilka jednostek certyfikujących, wyposażonych w wiedzę merytoryczną, laboratoria, z możliwością kontroli gospodarstwa, producenta oraz wszystkich jego produktów bez zapowiedzi i w dowolnym czasie. Restrykcyjne warunki otrzymania i utrzymania certyfikatu ekologicznego zdecydowanie podnoszą rangę wyrobów i stanowią świadectwo ich jakości.

Zamów ekologiczne makarony od Wytwórcy

producer_374

Jakby tego było mało, wytwórca z Jeleniej Góry może pochwalić się również członkostwem w sieci Dziedzictwo Kulinarne Dolny Śląsk w ramach europejskiej sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego. Dlaczego ta przynależność jest tak istotna? Daje bowiem konsumentom gwarancję najwyższej jakości produktów, przygotowania żywności według tradycyjnych receptur oraz zapewnienie wyrabiania jej z surowców pozyskanych na terenie województwa dolnośląskiego.

Z pełną odpowiedzialnością można powiedzieć, że spożywając produkty pochodzące z Rodzinnej wytwórni makaronów – Fabijańscy, wiemy, co jemy.

Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *