!-->

Gospodarstwo Pasieczne Pszczeli Dar – kraina polskim miodem płynąca

Rolnicy i Wytwórcy Pszczeli Dar

Gospodarstwo Pasieczne Pszczeli Dar istnieje od 2014 roku. Jako jedna z niewielu pasiek pozyskuje gatunkowo czysty miód faceliowy. Zapraszamy do lektury rozmowy z właścicielem gospodarstwa – Panem Piotrem Zygmuntem.

Pszczeli Dar

Wirtualny targ pełen nieprzypadkowych wytwórców naturalnej żywności

Wytwórcy obecni na wirtualnym targu prawdziwego jedzenia LokalnyRolnik.pl wybierani są w nieprzypadkowy sposób. Muszą spełnić szereg warunków związane m.in. z czystą etykietą produktów, dobrostanem zwierząt hodowlanych, naturalnymi sposobami uprawiania warzyw i owoców. Dzieje się tak dlatego, ponieważ chcemy mieć pewność, że to, co oferowane jest na naszym targu cechuje się najwyższą jakością, jest świeże, naturalne i zdrowe. Odwiedzamy naszych dostawców, by poznać ich codzienną pracę “od kuchni”, zaprzyjaźnić się z nimi i sprawdzić, jak wygląda proces produkcji jedzenia, które trafia później na Wasze i nasze stoły. Nie inaczej sprawa ma się w przypadku Gospodarstwa Pasiecznego Pszczeli Dar, o którym w dalszej części opowiada sam właściciel – Pan Piotr Zygmunt.

Poznaj historie innych wytwórców Lokalnego Rolnika

Pszczeli Dar

Jaka jest historia jego powstania Gospodarstwa Pasiecznego Pszczeli Dar?

„Praca przy pszczołach wyszła całkiem przypadkiem. Najpierw chciałem mieć 2-3 ule na własne potrzeby, jednak z czasem pasieka zaczynała się powiększać, a hobby zaczęło się przeradzać w pracę zawodową. Mniej więcej w 2016-2017 roku postanowiłem rozbudować pasiekę do poziomu zawodowstwa, co się udało osiągnąć. Dzisiaj w pracy mogę łączyć pożyteczne (pracę) z przyjemnym (pasja)” – opowiada Pan Piotr Zygmunt.

Pszczeli Dar

Jak wygląda Wasz przykładowy dzień w pracy w Gospodarstwie Pasiecznym Pszczeli Dar?

„Zależy od pory roku w zasadzie codziennie dzieje się coś innego, coś nowego. Nie robimy codziennie tych samych rzeczy” – mówi Pan Piotr Zygmunt.

Pszczeli Dar

Jakie są Wasze największe radości i sukcesy w Gospodarstwie Pasiecznym Pszczeli Dar?

„Jednym z największym osiągnięć, a zarazem wyzwań sezonu 2020, był pierwszy wyjazd z pszczołami na zbiór fasoli. Jako że miód ten powstaje tylko z rzadko spotykanej fasoli Piękny Jaś, wraz z naszymi pszczołami musieliśmy pokonać dystans niemal 500 km. Jednak udało się, dzięki czemu możemy pochwalić się – jako jedyni w naszym rejonie – miodem fasolowym, który ma świetne właściwości.

Możemy się też pochwalić miodem faceliowym, który pozyskujemy w naszej pasiece regularnie od 2016 roku. Jako jedna z niewielu pasiek pozyskujemy czysty gatunkowo miód faceliowy, charakteryzujący się jasną barwą, wpadającą w lekki odcień limonki oraz charakterystycznym, lekko przykwaskowym smakiem” – opowiada Pan Piotr Zygmunt.

Pszczeli Dar

Jaki jest Wasz asortyment?

„Asortyment naszej pasieki to miody wielokwiatowe, gatunkowe oraz kremowane (z owocami, czekoladą, cynamonem czy propolisem). Naszym flagowym produktem jest miód faceliowy oraz miód kremowany z malinami. Pozyskujemy również pierzgę pszczelą, pyłek pszczeli i kit pszczeli. Wszelkie produkty pochodzą z naszej pasieki. Natomiast potrzebne owoce, czekoladę czy cynamon do miodów kremowanych kupujemy wyłącznie u sprawdzonych dostawców, którzy gwarantują wysoką jakość produktów. Tak samo my skupiamy się na tym, aby nasze produkty były jak najwyższej jakości – mówi Pan Piotr Zygmunt.

Pszczeli Dar

Dlaczego wytwarzacie zdrowe produkty – bez chemii i konserwantów?

W naszej branży chemia i konserwanty są całkiem zbędne. Poza tym uważamy, że dodawanie czegokolwiek nienaturalnego do produktów spożywczych mija się totalnie z celem i jest zbędne. My stawiamy na porządne, naturalne produkty. Nasze miody posiadają swój wspaniały smak, zapach i wspaniałe właściwości. Nie dodajemy do nich konserwantów, sztucznych barwników czy innej >>chemii<<. Nasze produkty to sama natura, to samo zdrowie!” – dodaje Pan Piotr Zygmunt.

Pszczeli Dar

Czym wyróżniają się Wasze produkty od tych, które można kupić w ogólnodostępnych sklepach?

„Nasze produkty są naturalne. Miody powstają wyłącznie z nektaru kwiatów lub spadzi. Nigdy nie fałszujemy miodu. Miód z naszej pasieki posiada bogactwo – właściwości, zapachu i smaku. Miody z naszej pasieki nie zostają przegrzewane, tak, jak miody w marketach. Wszystkie miody z naszej pasieki pięknie ulegają krystalizacji. W sklepach zazwyczaj widzimy wiecznie płynne miody – to nie miód bo każdy naturalny i prawdziwy miód pszczeli powinien pięknie skrystalizować. Biorąc łyżeczkę naszego miodu do ust, możemy rozkoszować się w jego wspaniałym smaku, w jego aromacie. Wąchając nasz miód, często możemy poczuć z jakiej rośliny pochodzi. Tego nie poczujemy w sklepowym miodzie. W takim sklepowym >>miodzie<< wyczujemy jedynie słodycz, ale zero aromatu. Co za tym idzie – nasze miody są naturalne, dzięki czemu posiadają też wiele prozdrowotnych właściwości” – opowiada Pan Piotr Zygmunt.

Pszczeli Dar

Jakie są Wasze plany na przyszłość?

Jesteśmy dumni z tego, że znajdujemy się w tym miejscu, w którym jesteśmy teraz. Jednak trzeba przyznać, że wszystko zawdzięczamy ciężkiej pracy i stopniowemu rozwojowi gospodarstwa. Cieszy fakt produkcji naturalnych i świetnych jakościowo produktów, cieszy nas każda pochwała przez klienta, jest to takie małe aczkolwiek bardzo znaczące docenienie naszej pracy. W przyszłości planujemy powiększenie pasieki do jeszcze większych rozmiarów oraz pozyskiwanie jeszcze innych gatunków miodu aby nasza oferta była jak najszersza. Interesują nas najbardziej nietypowe miody, jakie można pozyskać w naszym kraju. Stawiamy również na rozwój miodów z dodatkami owoców suszonych. Zachęcamy do zakupu naszych produktów, ponieważ są naturalne i wspaniałej jakości” – mówi Pan Piotr Zygmunt.

Pszczeli Dar

Zostań dostawcą na LokalnyRolnik.pl

“Dołączyliśmy do Lokalnego Rolnika, ponieważ liczymy na otwarcie nowych rynków zbytu. Poza tym, Lokalny Rolnik skupia dostawców dobrych jakościowo produktów. Uznaliśmy, że będziemy pasować do tego grona wraz z naszymi produktami” – komentuje Pan Piotr Zygmunt. Jeśli tak samo, jak Gospodarstwo Pasieczne Pszczeli Dar, chciałbyś dołączyć do dostawców Lokalnego Rolnika i razem z nami szerzyć dobre praktyki na temat świadomego oraz zdrowego żywienia, już niebawem Twoje produkty mogą zagościć na talerzach osób spragnionych naturalnych, prawdziwych smaków, bez dodatku chemii i wspomagaczy. Wypełnij formularz kontaktowy. Skontaktujemy się z Tobą w sprawie szczegółów naszej współpracy. Wspólnie możemy zrobić wiele dobrego!

Dołącz do nas, jako dostawca Lokalnego Rolnika

sezonownik lokalnyrolnik,pl

Trafiłeś tu zapewne wpisując w wyszukiwarkę frazę “Pszczeli Dar”, czytając nasz newsletter, śledząc nas na Facebooku lub będąc stałym gościem na naszym blogu. Jakkolwiek się to nie stało, bardzo się cieszymy, że jesteś i zachęcamy do zakupów na naszym wirtualnym targu prawdziwego jedzenia
Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *