!-->

Pora na ciasto!

Rolnicy i Wytwórcy

Supermarketowe ciasta, tak ładnie wyglądające, takie dostępne na każdym kroku, takie słodkie i pyszne, takie… mocno chemiczne. Można inaczej i Time for Cake jest na to znakomitym przykładem. W przypadku państwa Wyrzykowskich kultywowanie tradycji ręcznego wypiekania ciast z naturalnych składników nie jest kwestią mody czy zarobkową żyłą złota, lecz sposobem na życie.

Przez większość czasu funkcjonują na peryferiach przestrzeni wielkiego pośpiechu. Słupno koło Radzymina, niepozorna lokalizacja, gdzie spotykają się jeszcze wygasające wpływy wielkiego miasta, a zaczyna się spokój i delikatna senność prowincji, skłonność do kultywowania tradycji i celebrowania życia rodzinnego. To symboliczne miejsce spotkań dwóch diametralnie różnych światów znajduje również wyraz w wypiekach państwa Magdy i Piotra Wyrzykowskich, którzy w 2014 roku założyli firmę Time for Cake. Akt inicjujący przedsięwzięcie można jednak uznać za zwieńczenie dotychczasowych zamiarów. Pasja do pieczenia ciast narodziła się już w dzieciństwie. To dzięki prababci, babci i mamie, (do zeszłego roku byliśmy rodziną pięciopokoleniową), które wprowadziły mnie w magiczny świat wypieków. Przekazały mi rodzinne przepisy, a także wpoiły miłość i szacunek do naturalnych produktów. – wyjawia pani Magda Wyrzykowska. Realizowana idea wypieków nie jest więc przedmiotem mody kulinarnej, a bardzo ważnym elementem rodzinnej tradycji, z którą państwo Wyrzykowscy się identyfikują.

Antidotum na pośpiech i śpiącą refleksję

Zapach pieczonego ciasta kojarzy się im z ciepłem domowego ogniska i wspomnieniami dziecięcych lat. I właśnie dlatego chcą się dzielić nimi z innymi ludźmi. Zdają sobie bowiem sprawę z niezwykłego tempa życia, jakiemu poddana jest większość nas. Wiedzą, że ten pęd generuje zapotrzebowanie na szybkie jedzenie, technologicznie modyfikowane, przesycone chemią i konserwantami. Swoimi wypiekami chcą zatrzymać klientów w tej nieokiełznanej pogoni, pokazując, że nie tylko można inaczej, ale nawet trzeba pozwolić sobie na wizytę w beztroskiej przeszłości dzieciństwa. Tym samym dają im szansę przywołania w pamięci tego, co dobre i zdrowe, a także prowokują refleksję nad tym, co zazwyczaj pochłaniamy w automatyczny sposób.

IMG_1314

Autorka wypieków przyłapana na gorącym uczynku.

Wytwarzamy ciasto z naturalnych składników, bez sztucznych dodatków, z kilkudniowym terminem przydatności do spożycia. Każdy wypiek wyrabiany jest ręcznie z wyselekcjonowanych składników. Stawiamy na jakość, nie na ilość, bo uśmiech i zadowolenie konsumenta jest dla nas na wagę złota. – dodaje pani Magda. Obecnie wypieki wykonywane są w warunkach domowych, lecz państwu Wyrzykowskim marzy się w nieodległej przyszłości mała manufaktura ciast. Niewykluczone, że to pragnienie ziści się szybciej niż się spodziewają. Już teraz dysponują szerokim asortymentem wypieków tradycyjnych, bezglutenowych, bezlaktozowych, a także produktów przeznaczonych dla diabetyków. W planach zaś klaruje się idea dołączenia kolejnych wyrobów. Do realizacji tego celu będzie więc niezbędne zdecydowanie więcej miejsca. Flagowymi produktami Time for Cake są ciasto marchewkowe, sernik dyniowy, miodownik, piernik, beza daktylowa i chałwowa, ciasto czekoladowo-pomarańczowe oraz różnego rodzaje tarty.

Chcę zamówić domowe ciasta od Wytwórcy

baba drożdżowa

Jedna z propozycji wielkanocnych: Baba drożdżowa.

Babcine ciasto robi różnicę

Żyjemy w czasach, w których etykieta, estetyka i atrakcyjność wizualna zupełnie pokonują w nas czujność i przytępiają refleksję odnośnie wyrobów, które spożywamy. Ciasta od Time for Cake łączą w sobie zarówno atrybuty estetyczne, jak i naturalność, oraz wysoką jakość składników, z których są wytwarzane. Od wyrobów konwencjonalnych nasze produkty odróżnia przede wszystkim smak i aromat. Trudno bowiem uzyskać walory babcinego ciasta, faszerując wypieki konserwantami i chemicznymi dodatkami oraz zastępując naturalne składniki sproszkowanymi substytutami. – podsumowuje pani Magda Wyrzykowska. Co godne podkreślenia, ciasta wyrabiane są ręcznie, w warunkach domowych, z mąki, którą państwo Wyrzykowscy sami mielą z zakupionych ziaren od zaprzyjaźnionego rolnika spod Płońska.

Wybieram domowe ciasta od Wytwórcó

Słodka radość wielkanocna

Przepyszne wypieki od Time for Cake będziecie mogli zakupić jeszcze przed świętami Wielkiej Nocy. Czeka na was przeznaczona na tę okazję specjalna edycja wypieków. Nie mogę się jednak oprzeć wrażeniu, że nie tylko nasi klienci cieszą się z ich pojawienia na platformie Lokalnego Rolnika, ale także sami autorzy słodkiego przedsięwzięcia. Obecność bowiem nie tylko pomoże zrealizować marzenia wytwórców, ale przede wszystkim pozwoli podzielić się radością, pasją i miłością do wypieków z większą rzeszą ludzi niż dotychczas.

Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  

Ilość komentarzy: 2 - dołącz do dyskusji

  1. kasiaFi5 pisze:

    A będzie pascha? Taka nie za słodka, kremowo-serowa, z bakaliami (w tym figi) i bez mąki pszennej?
    Ach, mniam, mniam i mlask, mlask…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *