!-->

Mleczne Inspiracje – mleko i przetwory mleczne, po które chce się sięgać

Rolnicy i Wytwórcy Mleczne Inspiracje

Naturalne przetwory mleczne, powstające na bazie swojskiego mleka, całkowicie różnią się od większości tych ze sklepowych półek, w których pełno zagęstników, stabilizatorów i składników rodem z tablicy Mendelejewa. Dziś przedstawiamy Gospodarstwo Renata i Grzegorz Łuczak „Mleczne Inspiracje” – naszego wytwórcę ze wsi Wroczyny, koło Kutna, w województwie łódzkim, który specjalizuje się w produkcji najlepszej jakości nabiału.

mleczne inspiracje

Wirtualny targ pełen nieprzypadkowych wytwórców naturalnej żywności

Wytwórcy obecni na wirtualnym targu prawdziwego jedzenia LokalnyRolnik.pl wybierani są w nieprzypadkowy sposób. Muszą spełnić szereg warunków związane m.in. z czystą etykietą produktów, dobrostanem zwierząt hodowlanych, naturalnymi sposobami uprawiania warzyw i owoców. Dzieje się tak dlatego, ponieważ chcemy mieć pewność, że to, co oferowane jest  na naszym targu cechuje się najwyższą jakością, jest świeże, naturalne i zdrowe. Odwiedzamy naszych dostawców, by poznać ich codzienną pracę “od kuchni”, zaprzyjaźnić się z nimi i sprawdzić, jak wygląda proces produkcji jedzenia, które trafia później na Wasze i nasze stoły. Nie inaczej sprawa ma się w przypadku marki Mleczne Inspiracje, o której w dalszej części opowiadają Państwo Renata i Grzegorz Łuczak – właściciele marki Mleczne Inspiracje.

Poznaj historie innych wytwórców Lokalnego Rolnika

Mleczne Inspiracje

Powrót do korzeni po latach pracy w korporacjach

“Nasze gospodarstwo powstało w 2008 roku, we wsi Wroczyny, koło Kutna, w centralnej Polsce, a konkretnie w województwie łódzkim. Po latach pracy w korporacjach zdecydowaliśmy się powrócić do korzeni. Szkolenia, kursy, wyjazdy studyjne za granicę – w taki sposób uczyliśmy się swojego dzisiejszego fachu. Zdecydowaliśmy się wytwarzać produkty bez chemii i konserwantów, bo lubimy jeść zdrową żywność. Uważamy też, że zawód rolnika jest bardzo etycznym zawodem, a to zobowiązuje.

Zajmowanie się przetwórstwem mleka i produkcją serów rozpoczęliśmy w 2012 roku. Pomysł powstał na początku 2012 roku. Później były szkolenia i kursy – według szkoły francuskiej i szwajcarskiej – jeśli chodzi o filozofię produkcji serów. Przez kolejny czas robiliśmy doświadczenia i próby – uczyliśmy się mleka. Pierwszymi naszymi klientami byli nasi najbliżsi i znajomi” – opowiadają Państwo Renata i Grzegorz Łuczak.

Mleczne Inspiracje

Mleczne Inspiracje

Mleczne Inspiracje


Jak wygląda codzienność w gospodarstwie Mleczne Inspiracje?

Pobudka o 4:00, dój krów, karmienie, przygotowanie mleka do produkcji, produkcja, karmienie, dój o 17:00, karmienie, przygotowanie mleka na następny dzień – tak wygląda nasza codzienność w gospodarstwie. Dopiero o 23:00 nastaje pora na spoczynek” – dodają Państwo Renata i Grzegorz Łuczak.

Mleczne Inspiracje

Marzenie o minimleczarni

“Rozpoczęliśmy inwestycję budowy minimleczarni i marzymy o jej jak najszybszym zakończeniu. Nasz pierwszy największy sukces to budowa obecnego status quo od zera do poziomu dzisiejszego i nasi wierni klienci, których przybywa, z czego się bardzo cieszymy. Wielu z nich znamy osobiście. Drugi, to ogromna zmiana w składzie mleka i jego jakości technologicznej, przez co nasze produkty są coraz lepsze. Wszystko wskazuje na to, że za 2-5 lat będziemy mieć mleko idealne, które będzie miało ogromny wpływ na wyprodukowane produkty,  ich jakość i walory prozdrowotne (frakcje białek będą zbliżone do ideału)” – opowiadają Państwo Renata i Grzegorz Łuczak.


Mleczne Inspiracje


Bezkonkurencyjny twaróg i mleko

“Główne grupy produktowe w naszej ofercie to: mleko surowe, śmietana, masło, jogurty, kefiry, twarogi, serki do smarowania, sery twarde dojrzewające. Flagowymi są twaróg i mleko surowe. Wszystkie nasze produkty są wytwarzane według naturalnych receptur, bez dodatków chemicznych. 

Mleczne Inspiracje
Nasze produkty charakteryzują się krótką etykietą i bardzo dobrym surowcem, czyli mlekiem. Są bez konserwantów, stabilizatorów, zagęstników. Powstają podczas naturalnych procesów produkcyjnych tj. ukwaszania, inkubacji. 

Oferujemy produkty własnego wyrobu przygotowywane w oparciu o naturalne składniki: mleko krowie, naturalna podpuszczka, kultury bakterii, własne owoce, orzechy itp. Surowce te są bez GMO, a gotowe produkty bez zagęstników, stabilizatorów i innych dodatków z tablicy Mendelejewa. 

Nasze produkty są nisko przetworzone, nie zawierają substancji szkodliwych, a także mają bardzo bogate walory zdrowotno-odżywcze.

Mleczne Inspiracje

Jesteśmy już trochę rozpoznawalni w kilku miastach w Polsce. Nasze produkty to samo zdrowie i ciekawe doznania kulinarne z ich konsumpcji. 

Jesteśmy dumni z tego że mamy rzesze stałych klientów którzy są z nami od początku oraz z ogromnego postępu w dziedzinie hodowli zwierząt (żywienie,genetyka, rasy) co wiąże się ze zmianą składu i jakości technologicznej mleka. Nasze plany to wprowadzanie produktów w opakowania szklanych oraz produkcja grupy produktów o podwyższony walorach zdrowotnościowych – jesteśmy na etapie badań – dodają Państwo Renata i Grzegorz Łuczak. 

Mleczne Inspiracje

Jakie produkty marki Mleczne Inspiracje kupisz na LokalnyRolnik.pl?

Na naszym wirtualnym targu prawdziwego jedzenia kupisz m.in. poniższe produkty marki Mleczne Inspiracje:

Mleczne Inspiracje

Mleczne Inspiracje

Zostań dostawcą na LokalnyRolnik.pl

Jeśli tak samo, jak Mleczne Inspiracje, chciałbyś dołączyć do dostawców Lokalnego Rolnika i razem z nami szerzyć dobre praktyki na temat świadomego oraz zdrowego żywienia, już niebawem Twoje produkty mogą zagościć na talerzach osób spragnionych naturalnych, prawdziwych smaków, bez dodatku chemii i wspomagaczy. Wypełnij formularz kontaktowy. Skontaktujemy się z Tobą w sprawie szczegółów naszej współpracy. Wspólnie możemy zrobić wiele dobrego!

Dołącz do nas, jako dostawca Lokalnego Rolnika

sezonownik lokalnyrolnik,pl

Trafiłeś tu zapewne wpisując w wyszukiwarkę frazę “Mleczne Inspiracje”, czytając nasz newsletter, śledząc nas na Facebooku lub będąc stałym gościem na naszym blogu. Jakkolwiek się to nie stało, bardzo się cieszymy, że jesteś i zachęcamy do zakupów na naszym wirtualnym targu prawdziwego jedzenia!

Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *