!-->

W Trójkącie – rzemieślnicze smakołyki prosto z Wrocławia

Rolnicy i Wytwórcy W Trójkącie

W Trójkącie zlokalizowane jest na Przedmieściu Oławskim, położonym we wschodniej części Wrocławia, w dzielnicy Krzyki. Nazwa stanowi bezpośrednie odwołanie do dzielnicy w której się znajduje. Przedmieście Oławskie tworzy zbieg 3 ulic tworzących kształt trójkąta. Dzielnica potocznie jest nazywana „Trójkątem Bermudzkim”. Przed II wojną światową było to reprezentacyjne osiedle Wrocławia, które zostało w blisko 60% zniszczone w czasie walk o miasto w 1945 roku. Obecnie poddawane jest rewitalizacji w trakcie której kamienice odzyskują swój dawny, przedwojenny blask. Restauracja i bio piekarnia W Trójkącie wpasowuje się idealnie w proces tej rewitalizacji. Zapraszamy w krótką podróż po tym miejscu.

W Trójkącie

Wirtualny targ pełen nieprzypadkowych wytwórców naturalnej żywności

Wytwórcy obecni na wirtualnym targu prawdziwego jedzenia LokalnyRolnik.pl wybierani są w nieprzypadkowy sposób. Muszą spełnić szereg warunków związane m.in. z czystą etykietą produktów, dobrostanem zwierząt hodowlanych, naturalnymi sposobami uprawiania warzyw i owoców. Dzieje się tak dlatego, ponieważ chcemy mieć pewność, że to, co oferowane jest na naszym targu cechuje się najwyższą jakością, jest świeże, naturalne i zdrowe. Odwiedzamy naszych dostawców, by poznać ich codzienną pracę “od kuchni”, zaprzyjaźnić się z nimi i sprawdzić, jak wygląda proces produkcji jedzenia, które trafia później na Wasze i nasze stoły. Nie inaczej sprawa ma się w przypadku firmy W Trójkącie, o której w dalszej części opowiada Pani Joanna Syper.

Poznaj historie innych wytwórców Lokalnego Rolnika

W Trójkącie

Jaka jest historia jego powstania W Trójkącie? Skąd taki pomysł? Jak nauczyliście się tego, czym się obecnie zajmujecie?

„Piotr z zawodu jest piekarzem, który przez 12 lat pracował jako kucharz we Włoszech. Mąka oraz to, co można z niej zrobić to jego żywioł. Doskonale czuje każde ciasto – patrząc na nie wie, czy proporcje, temperatura oraz struktura jest odpowiednia.

Doświadczenie zdobyte we Włoszech oraz pasję do pieczenia chleba rozwijał przez kolejne lata w czasie pracy zawodowej w Londynie.
W 2013 podjął pracę w londyńskiej pizzerii/piekarni Ruben’s House, prowadzonej przez rodowitego Włocha. Piotr był odpowiedzialny za piekarnię, w której piekł pieczywo rzemieślnicze, wyłącznie z naturalnych produktów, bez dodatku chemii. Był to rok wyjątkowy również w życiu prywatnym. Narodziny córki Amelki miały przełomowe znaczenia dla powstania firmy W Trójkącie.

Wszyscy chcemy dać swojemu dziecku wszystko to, co najlepsze, w tym zdrowe jedzenie. To właśnie narodziny Amelki, a w późniejszym czasie syna Aleksandra, spowodowały, że zaczęliśmy szukać produktów naturalnych z prostym składem. W Wielkiej Brytanii akurat zaczęły pojawiać się produkty z certyfikatem ekologicznym. Nie bez znaczenia był również fakt, że pochodzimy ze wsi, gdzie w dzieciństwie zasmakowaliśmy produktów prosto z pola czy własnego chowu. Smak z dzieciństwa jest smakiem niezapomnianym.

Po powrocie do Polski decyzja była oczywista. Otworzyliśmy restaurację W Trójkącie z własnym wypiekiem pieczywa ekologicznego. Wypieki można kupić stacjonarnie w restauracji przy ul. Kościuszki 133 oraz w wielu wrocławskich sklepach. Wiele dań serwowanych W Trójkącie opartych jest właśnie na naszym ekologicznym pieczywie. W karcie nie brakuje również włoskich inspiracji, czyli oryginalnych włoskich makaronów czy włoskiej pizzy wypiekanej w piecu opalanym drewnem” – opowiada Pani Joanna.

W Trójkącie

Jak wygląda Wasz przykładowy dzień w pracy?

„Nasi piekarze rozpoczynają pracę późnym wieczorem. Produkcja pieczywa ekologicznego wymaga dużo czasu i cierpliwości. Najpierw powstaje ciasto, które w spokoju rośnie przez kilka godzin. Gdy jest już gotowe, następuje odrabianie ciasta, czyli formowanie go w różne kształty. Chleby mają przeróżne kształty: są okrągłe, owalne, prostokątne a nawet kwadratowe. W wielu z nich znajdziecie ekologiczne ziarna, takie, jak słonecznik czy dynia.

Po uformowaniu trafiają do specjalnego pieca chlebowego gdzie nabierają złotego koloru. Dzięki parze, jaka jest w piecu chlebowym, skórka robi się chrupiąca a środek pozostaje miękki i puszysty. Kiedy pieczywo wystygnie, nasza specjalistka od pakowania – Pani Renatka – sprawnie pakuje nasze chlebki. Gdy są już gotowe, czekają tylko na kierowców, którzy sprawnie dostarczą je do sklepów i domów.

Już od szóstej rano słychać śmiechy i chichy naszej brygady pierogowej: Reni, Bożenki i Wiesi. W mgnieniu oka powstaje ciasto, szykowane są farsze i już po chwili słychać plusk pierwszych smakowitych pierożków wpadających do wody. Są one potem studzone i starannie pakowane. Gotowe!

Po południu zaczynamy gotowanie naszych zup i kremów warzywnych. Bardzo lubimy ten czas, ponieważ kuchnia wypełnia się niesamowitymi zapachami i zawsze trafi się miska gorącej zupy z kawałkiem dobrego chleba. W części restauracyjnej uwijają się kucharze na czele z Karoliną. Przygotowują wyśmienite dania na każdą porę dnia. Na zakończenie czeka nas trochę pracy biurowej. Itak w skrócie wygląda nasz dzień” – mówi Pani Joanna.

W Trójkącie

Jakie są Wasze największe wyzwania i trudności?

„Największe wyzwanie to niepewna przyszłość spowodowana panującą pandemią Covid 19. Trudności, jakie nas spotykają, to problemy kadrowe wynikające z małego zainteresowania zawodem piekarza oraz liczne wyzwania finansowe” – odpowiada Pani Joanna.

A radości i sukcesy?

„Największą radością jest zadowolony klient i widok naszych produktów szybko znikających ze sklepowych półek. Naszym największym sukcesem jest stworzenie miejsca z duszą, czyli restauracji W Trójkącie oraz stale rosnące grono naszych wiernych klientów” – dodaje.

W Trójkącie

Czy jest coś czym możecie się pochwalić? Wyróżnienia, nagrody, certyfikaty?

„Posiadamy certyfikat ekologiczny na wszystkie nasze wypieki. Jesteśmy pierwszą bio piekarnią otwartą w mieście Wrocław. Nasze produkty można kupić w elitarnych sklepach w całym mieście i okolicy. Jesteśmy również członkiem stowarzyszenia Polska Ekologia promującego polskich producentów w Polsce i za granicą.

Od początku tego roku, produkujemy również wyroby garmażeryjne, takie, jak pierogi klasyczne, pierogi wegańskie oraz pasteryzowane zupy. Wszystkie produkty mają prosty skład i są bez dodatku jakiejkolwiek chemii. Do produkcji używamy wyłącznie ekologicznej mąki czy eko jaj. W przyszłości planujemy uzyskać certyfikat również na wyroby garmażeryjne” – mówi Pani Joanna.

W Trójkącie

Jaki jest asortyment W Trójącie? W jaki sposób wytwarzacie produkty?

„W naszym asortymencie znajdują się ekologiczne chleby na zakwasie, takie, jak: bio chleb żytni 100%, chleby z ziarnami (takimi, jak ekologiczna dynia czy słonecznik), ekologicznym czosnkiem niedźwiedzim, eko śliwką oraz chleb orkiszowy 100% na zakwasie orkiszowym. Produkujemy również ekologiczne bułki maślane, bułki pszenne, wegańską ciabattę oraz ekologiczne grahamki. Dodatkowo zajmujemy się produkcją pasteryzowanych zup oraz wyrobów garmażeryjnych, takich, jak pierogi klasyczne oraz pierogi wegańskie – wszystkie na mąkach ekologicznych. Wszystkie produktu są ręcznie robione, według autorskich receptur” – opowiada Pani Joanna.

W Trójkącie

Dlaczego wytwarzacie zdrowe produkty – bez chemii i konserwantów?

„Bo kochamy dobre jedzenie i sami chcemy jeść smacznie, zdrowo  i naturalnie” – odpowiada Pani Joanna.

Czym wyróżniają się Wasze produkty od tych, które można kupić w ogólnodostępnych sklepach? Na czym polega ich wyjątkowość?

„Nasze wypieki posiadają certyfikat ekologiczny i są w 100% naturalne. Wyroby garmażeryjne produkowane są na mąkach ekologicznych, bez dodatku chemii. Nasze produkty są proste, naturalne oraz smaczne. Produkowane ręcznie oraz lokalnie. Są nie tylko zdrowe, ale mają również niezapomniany smak.

Wyjątkowość naszych produktów polega na ich prostocie. Chleb robimy z mąki, wody i soli. Pierogi nadziewamy ziemniakami, które sami obieramy, gotujemy i studzimy. Dodajemy prawdziwy ser oraz samodzielnie smażymy cebulkę. Wszystko robimy tak, jak było to robione dawniej w naszych domach, z zachowaniem dzisiejszych standardów wytwarzania żywności” – mówi Pani Joanna.

W Trójkącie

Jakie są flagowe produkty W Trójkącie?

„Naszym flagowymi produktami są oczywiście ekologiczne chleby. Naszym absolutnym bestsellerem jest bio chleb żytni 100% oraz bio chleb orkiszowy 100% na zakwasie orkiszowym. Chleby wyprodukowane w 100% na zakwasie, bez dodatku drożdzy czy innych dodatków. Skład takiego chleba to: ekologiczna mąka, woda i sól.

Jesteśmy również bardzo dumni z serii naszych pasteryzowanych zup oraz klasycznych pierogów na bio mące pszennej i orkiszowej. Wielkim zainteresowaniem cieszą się także nasze pierogi wegańskie, takie, jak jaglane ze szpinakiem i pieczarkami, pierogi ruskie z tofu czy wegańskie pierogi z prażonym słonecznikiem i suszonymi pomidorami.

Serdecznie zapraszamy Was do spróbowania naszych produktów. Jesteśmy dumni z naszego ekologicznego pieczywa, przepysznych wyrobów garmażeryjnych, produkowanych na ekologicznych mąkach, oraz zdrowych pasteryzowanych zup, idealnych na każdą pogodę.

Warto wybrać nasze produkty ze względu na ich prosty skład, autorskie receptury, oraz lokalną, rzemieślniczą produkcję. Nasze produkty powstają ze składników wysokiej jakości, naturalnych, posiadających certyfikat ekologiczny. Daje to gwarancję najwyższej jakości i niezapomniany smak” – odpowiada Pani Joanna.

W Trójkącie

Jakie macie plany na przyszłość?

„W przyszłości planujemy się dla Was rozwijać, testować nowe receptury, tworzyć nowe produkty oraz uzyskać certyfikat na nasze wyroby garmażeryjne.

Interesuje nas również temat pradawnych zbóż oraz produkcja ekologicznego prozdrowotnego pieczywa. W przyszłości chcielibyśmy pogłębić naszą wiedzę na ten temat oraz poszerzć naszą ofertę o pieczywo ze zbóż pradawnych, zapomnianych i niedocenianych. Kluczowa jest dla nas nawiązana współpraca ze Stowarzyszeniem Polskiej Ekologii” – odpowiada Pani Joanna.

W Trójkącie

Zostań dostawcą na LokalnyRolnik.pl

„Głównym powodem podjęcia współpracy z Lokalnym Rolnikiem jest chęć trafienia do większej liczby klientów, promowanie zdrowego jedzenia oraz nawiązanie nowych kontaktów handlowych z producentami na portalu” – komentuje Pani Grażyna. Jeśli tak samo, jak W Trójkącie, chciałbyś dołączyć do dostawców Lokalnego Rolnika i razem z nami szerzyć dobre praktyki na temat świadomego oraz zdrowego żywienia, już niebawem Twoje produkty mogą zagościć na talerzach osób spragnionych naturalnych, prawdziwych smaków, bez dodatku chemii i wspomagaczy. Wypełnij formularz kontaktowy. Skontaktujemy się z Tobą w sprawie szczegółów naszej współpracy. Wspólnie możemy zrobić wiele dobrego!

Dołącz do nas, jako dostawca Lokalnego Rolnika

sezonownik lokalnyrolnik,pl

Trafiłeś tu zapewne wpisując w wyszukiwarkę frazę “W Trójkącie”, czytając nasz newsletter, śledząc nas na Facebooku lub będąc stałym gościem na naszym blogu. Jakkolwiek się to nie stało, bardzo się cieszymy, że jesteś i zachęcamy do zakupów na naszym wirtualnym targu prawdziwego jedzenia.
Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *